فیلتر محصولات در ووکامرس

سلام دوستان؛

ابزارک ها در ووکامرس به شما کمک می کند تا دسترسی های بهتر و آسان تری را برای مشتریان خود در قسمت های مختلفی از سایت فراهم کنید.مثلا می توانید در بخش ساید بار سایت امکاناتی را جهت دسترسی سریع مشتری بگذارید و یا شاید سایتی دارید که در کنار آن فروشگاهی راه اندازی کرده اید، باز هم می توانید در صفحه ی اصلی سایت با کمک ابزارک هایی گذری به فروشگاه اینترنتی بزنید.

یکی از مهم ترین ابزارک ها، فیلتر کردن بر اساس قیمت بود که با آن آشنا شدیم. یعنی مشتری با توجه به هزینه ی مد نظر خود می تواند محصولاتی را بیابد. حال فرض کنید از روش فیلتر کردن برای قسمت های دیگر هم استفاده کنیم! مثلا فیلتری برای رنگ بندی، اندازه، لیست، برچسب ها و… ایجاد کنیم تا مشتری بتواند آن ها را انتخاب نماید. مسلما با این کار خیلی راحت تر می توانیم به نتیجه ی مطلوب برسیم و برای مشتری هم لذت بخش است که با این فرآیند به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری نماید.
در واقع این کار مسیری را پیش روی مشتری می گذارد که خود به آن آدرس دهی می کند و آن را طی می کند تا به هدف مورد نظر دست یابد. به نظر شما کار جالبی نیست؟
در آموزش ووکامرس امروز قصد داریم با یکی از افزونه های کاربردی yith که قابلیت فیلتر محصولات را به ما می دهد آشنا شویم. پیشنهاد میکنم با ما همراه باشید…

افزونه YITH WooCommerce Ajax Product Filter


با کمک افزونه ی YITH WooCommerce Ajax Product Filter شما می توانید امکان فیلتر کردن محصولات را به صورت ایجکسی داشته باشید.

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب می کنیم. پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان “Ajax product filter” مشاهده می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهیم شد. که نیازی به تغییر نیست زیرا تمامی پسوند ها را وارد کرده است.


در اینجا تمامی پسوندها مشاهده می شود.

Costum style

این بخش نیز مربوط به تنظیمات سفارشی است.

حال برای افزودن فیلتر باید به ابزارک ها مراجعه کرده و آن ها را اضافه کنیم…

در بخش ابزارک ها مشاهده می کنید که چندین ابزارک متعلق به این افزونه می باشد. هر کدام از آن ها را که تمایل دارید می توانید به ساید بار یا هر جای دیگری که در سایت شما متعلق به ابزارک ها می باشد اضافه کنید.


در بالا من ویژگی رنگ را برای محصول فیلتر کردم. سایر موارد را نیز می توانید انتخاب کنید و به همین ترتیب اضافه نمایید.

دانلود